Vienkārši, bet efektīvi vingrinājumi svara zaudēšanai mājās

Papildu krokas ap vēderu ir ne tikai estētiska problēma, bet arī veselības apdraudējums. Saskaņā ar sieviešu veselības iniciatīvas amerikāņu pētījumu, cilvēki ar lieko vidukļa tauku daudzumu ir 3 reizes vairāk uzņēmīgi pret sirds un asinsvadu slimībām nekā slaidi cilvēki.

Tauku nogulšņu parādīšanās cēloņi vēderā

Tauku nogulsnes vēdera rajonā var uzkrāties dažādu iemeslu dēļ. Starp visizplatītākajiem ir:

  • Liels daudzums transtaukskābju un cukuru uzturā. Pasaules Veselības organizācija iesaka patērēt ne vairāk kā 6-7 tējkarotes cukura dienā.
  • Mazkustīgs dzīvesveids.
  • Hormonālas izmaiņas, piemēram, menopauzes laikā.
  • Stress. Stresa ietekmē organisms ražo hormonu kortizolu, kas var izraisīt barības vielu metabolisma pasliktināšanos. Šajā sakarā tauki sāk aktīvi uzkrāties vēdera rajonā.
  • Nepietiekams miegs (mazāk nekā 6-7 stundas dienā).

Lai kādi būtu lieko tauku parādīšanās iemesli, no tā ir jāatbrīvojas tikai ar sarežģītiem pasākumiem. Paralēli dzīvesveida izmaiņām īpaša uzmanība jāpievērš konkrētiem vingrinājumiem.

Efektīvu vingrinājumu komplekts

vēdera novājēšanas vingrinājumi

Pirms sākat veikt vēdera novājēšanas vingrinājumus mājās, jums ir jāveic iesildīšanās. Tas var būt skriešana uz vietas, lēkšana ar virvi, noliekšanās uz sāniem, pietupieni.

Sagriež dēli

Ir nepieciešams stāvēt uz sānu stieņa, balstoties ar vienu elkoni uz grīdas. Lēnām grieziet ar ķermeni uz leju. Veiciet 10-15 pagriezienus katrai rokai.

Kāju pacelšana

Šis vingrinājums mājās svara zaudēšanai uz vēdera tiek uzskatīts par vienu no efektīvākajiem. Lai to veiktu, nav nepieciešamas īpašas ierīces. Ērtības labad varat izmantot paklāju.

Ieņemiet sākuma stāvokli, guļot uz grīdas, uz muguras. Paceliet abas kājas vienlaikus 50 grādu leņķī. Turiet 2 sekundes un viegli nolaidieties uz grīdas.

Paceļot ceļus

Sākuma pozīcija stāv uz grīdas. Lai nodrošinātu stabilitāti, varat atbalstīt roku uz krēsla atzveltnes. Paceliet kājas, saliektas ceļos, pēc iespējas tuvāk ķermenim. Veiciet 10 reizes katrai kājai.

Velosipēds

Ieņemiet sākuma stāvokli: guļus uz paklāja, kājas iztaisnotas, rokas slēdzenē aiz galvas. Vienlaicīgi izstiepiet kreiso elkoni un labo ceļgalu viens pret otru. Vingrojiet velosipēdu lēnām, cenšoties sajust vēdera muskuļu sasprindzinājumu.

Vakuums

Vingrinājumu var veikt, guļot uz muguras vai stāvot. Sāciet ar savām komforta sajūtām. Izelpojiet gaisu no plaušām, aizturiet elpu 2 sekundes un pēc iespējas vairāk ievelciet vēderu. Turiet šo pozīciju tik ilgi, cik vien iespējams. Laika gaitā vienai kontrakcijai vajadzētu ilgt vismaz 20 sekundes. Lēnām izelpojiet un atslābiniet vēderu. Jums jāveic 10-15 atkārtojumi.

Vakuumu var veikt vismaz katru dienu, galvenais ir trenēties tukšā dūšā un pēc iesildīšanās.