Kā zaudēt svaru mēnesī: acīmredzami veidi

Mēs esam runājuši par to, kā ātras diētas nedarbojas. Tas ir, tie var dot rezultātu, bet īslaicīgi, un, pārejot uz parasto uzturu, svars atkal atgriezīsies. Tātad, vai ir iespējams zaudēt svaru tikai mēneša laikā? Mēs piedāvājam vairākus nepārprotamus svara zaudēšanas veidus, ar kuriem mums ir dalījušies uztura speciālisti un fitnesa eksperti.

tukšs šķīvis un veidi, kā zaudēt svaru mēnesī

1. metode: neskaitiet kalorijas

Lai gan diētas kaloriju satura samazināšana nevar nedot pozitīvus rezultātus, tomēr ir laiks beigt skaitīt kalorijas un pievērsties pārtikas produktu uzturvērtībai. Tas ir faktors, kas satrauc un noved pie sabrukuma, ja pēkšņi apēdat kaut ko patiešām augstu kaloriju. Rezultātā tas var izraisīt pat pastāvīgu stresu, vēl lielāku vēlmi zaudēt svaru un līdz ar to arī psiholoģiskus traucējumus, piemēram, bulīmiju vai anoreksiju. Uztura speciālisti saka, ka labāk ir skaitīt nevis kaloriju saturu, bet gan BJU produktus - olbaltumvielu, tauku un ogļhidrātu daudzumu tajos - un balstīties uz olbaltumvielu pārtiku, ēdot mazāk ogļhidrātu un tauku.

2. metode: neēdiet dārzeņus vienus pašus

Iepriekš mēs teicām, ka jums ir jāpaļaujas uz pārtiku, kurā ir daudz olbaltumvielu. Jā, dārzeņu salāti no sezonas dārzeņiem, kas garšoti ar tējkaroti augu eļļas, patiešām būs veselīgi un pat sātinās jūsu ķermeni. Bet ne uz ilgu laiku. Turklāt svaigi dārzeņi ātri sagremosies un nenodrošinās organismu ar nepieciešamo uzturvielu daudzumu. Tāpēc nevajadzētu ēst tikai salātus, bez gaļas, piedevām un citām lietām. Pusdienas vai vakariņas veidojiet tā, lai tajās būtu olbaltumvielas – vistas krūtiņa, tītara gaļa, vārīta teļa gaļa, zivis un jūras veltes. Neaizmirstiet par nelieliem lēno ogļhidrātu daudzumiem - graudaugiem un graudaugiem, pilngraudu maizi vai cieto kviešu makaroniem. Nu tagad jau vari domāt par svaigu dārzeņu salātiem, ko pievienosi maltītei.

3. metode: pilnībā atpūtieties

Šķiet, ka tas ir pašsaprotams fakts, bet padomājiet: cik stundas dienā jūs guļat? Ja jūs nekādi nevarat tikt galā ar liekajiem kilogramiem, varam derēt, ka ne vairāk kā 5-6 stundas. Savukārt, lai organisms pilnībā atpūstos un vielmaiņa tajā uzturētos pareizā līmenī, jāguļ vismaz 7-8 stundas. Amerikāņu zinātnieki ir apstiprinājuši faktu, ka cilvēkiem, kuri guļ mazāk par 5 stundām dienā, ir aptuveni 70% aptaukošanās iespējamība. Bet tie, kas guļ 6 stundas - tikai kādi 30%. Ja neguļ pietiekami daudz laika, organismā paaugstinās hormona grelīna līmenis – šī viela ir atbildīga par apetīti un izsalkumu. Uztura speciālisti arī saka, ka nevajadzētu nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, kas kaitē miegam. Ja gulējat 5 stundas, lai no rīta būtu sporta zālē, labāk ir atteikties no treniņiem, bet pietiekami gulēt - tas būs daudz efektīvāk svara zaudēšanai.

4. metode: vingrojiet pirms brokastīm

Ne velti pieminējām treniņus no rīta – tie tiešām būs efektīvāki notievēšanai nekā vingrošana citos dienas laikos. Tomēr paturiet prātā, ka agri no rīta pirms pirmās ēdienreizes ir ideāls laiks kardio (aerobikas) treniņiem, kas nav pārāk intensīvi. Veicot šādu vingrinājumu, tiks sadedzināti taukaudi - tie kļūs par enerģijas avotu fiziskajam darbam, jo insulīna līmenis asinīs ir minimāls, un ķermenis parasti smeļas enerģiju galvenokārt no cukura. Savukārt, ja dodaties uz spēka treniņiem (anaerobajiem treniņiem) ar svaru celšanu, papildus svariem, piegājienu un atkārtojumu pārbagātību, ķermenim noteikti nepieciešams pastiprinājums. Tāpēc spēka treniņi jāveic pēc brokastīm vai citos dienas laikos, bet ne tukšā dūšā.

5. metode: vingrojiet tikai pusstundu

Šis ir vēl viens jaunums, par ko mums stāsta fitnesa eksperti un ārsti. Izrādās, ka, trenējoties ilgstoši, vairāk nekā 60 minūtes, organismā paaugstinās stresa hormona kortizola līmenis. Un tieši šis hormons ir atbildīgs par tauku nogulsnēšanos no katras papildu kalorijas un par tauku sadalījumu pa visu ķermeni (tas ir, tie tiek nogulsnēti tādās problemātiskajās zonās kā vēders, augšstilbi un sāni). Tāpēc ir labi, ja jūsu treniņš ilgs ne vairāk kā 40-45 minūtes, savukārt, starp citu, jūs varat trenēties bieži, pat katru dienu. Ja darāt to ilgstoši, sadaliet nodarbību daļās (piemēram, spēka treniņā un kardio seansā), starp kurām ir vērts ieturēt nelielu pārtraukumu.

6. metode: ēdiet cikliski

Ja joprojām nevarat atteikties no kaloriju skaitīšanas, pagrieziet šo faktoru savā labā: ēdiet cikliski. Kā šis? Parunāsim sīkāk. Ja tavs ikdienas kaloriju patēriņš ir aptuveni 1500 kcal, pirmdien jāapēd ap 1200 kcal, ne vairāk. Bet otrdien apēd savu normu – 1500 kcal. Un trešdien jūs varat ēst 1700-1800 kcal. Bet no ceturtdienas atkal atgriezieties pie 1200 kcal, un turpiniet ēst šādi trīs dienas, mainot ikdienas uztura kaloriju saturu. Šāda pieeja ļaus "piemānīt" organismu, nevis iedzīt to stresa stāvoklī un neļaus tam pielāgoties mazkaloriju saturam. Tas viss savukārt ļaus organismam vēl efektīvāk un ātrāk atteikties no uzkrātajiem kilogramiem un veiksmīgi noārdīt un izvadīt tauku šūnas.