Kādai jābūt pareizai diētai asins grupai

Pareizs uzturs atbilstoši asinsgrupai ir ļoti svarīgs cilvēka veselībai. No tā, kādas vielas un kādā daudzumā nonāk mūsu organismā, ir atkarīga tā funkcionēšana, spēja izturēt dažādu faktoru negatīvo ietekmi un galu galā – kopējā pašsajūta, sniegums un pat garastāvoklis.

ēdot dārzeņu salātus, ievērojot asinsgrupas diētu

Pareizs uzturs pēc asinsgrupām

Pareiza uztura jautājumam lielu uzmanību pievērš neskaitāmi pētnieki, un viena no interesantākajām ir amerikāņu teorija - Džeimss D'Adamo un Pīters D'Adamo, tēvs un dēls, kuri savus novērojumus veikuši jau ilgu laiku. . Gadu pētījumi lika viņiem secināt, ka mūsdienu cilvēku priekštečiem uzturam bija nozīme četru galveno asins grupu vēlākā izcelsmē viņu pēcnācējos. Tādējādi katra cilvēka ķermenis ir predisponēts savam uztura veidam, ko nosaka tā piederība vienai vai citai asins kategorijai.

Pētnieki ir izsekojuši dažādu pārtikas produktu ietekmi uz hemoglobīna līmeni cilvēkiem ar dažādām grupām un pamanījuši, ka noteiktu pārtikas produktu ekstrakti salipina asins šūnas noteiktās asins izdalījumos.

Saskaņā ar šo parādību dažos augu un dzīvnieku izcelsmes produktos ir atrastas neparastas lipīgas vielas, ko sauc par lektīniem, kas ir atbildīgi par to saistīšanos. Lektīni savienojas ar cukuru veidojošām vielām, kas atrodas uz eritrocītu virsmas, kas nosaka grupu piederību, un līdz ar to it kā salipina sarkanās asins šūnas, kādēļ rodas veselības traucējumi. Bet, tā kā cukuru veidojošās vielas ir ne tikai asinīs, bet arī citos ķermeņa audos, noteiktai kategorijai neatbilstošs uzturs var kaitēt citiem ķermeņa orgāniem.

Turklāt pētījumi liecina, ka asinis nosaka arī ģenētisko noslieci uz noteiktām slimībām. Tātad, piemēram, 1. asinsgrupas diēta ir negatīva, jāņem vērā, ka pirmajai ir raksturīga nosliece uz peptisku čūlu un sirds un asinsvadu slimībām, bet otrajai, piemēram, uz diabētu un onkoloģiju. Un gadījumā, ja cilvēks lieto produktus, kas viņam ģenētiski ir kontrindicēti, risks saslimt ar šim tipam raksturīgām slimībām palielinās daudzkārt. Un otrādi – no daudzām problēmām var izvairīties, ievērojot pareizas uztura pamatnoteikumus un izslēdzot no uztura kaitīgos produktus.

Balstoties uz doktoru Džeimsa un Pītera D'Adamo atziņām, kļūst vieglāk izveidot savu ierasto pareiza uztura diētu, kam būs ārstnieciska iedarbība uz noteiktas grupas cilvēka ķermeni. Uztura speciālisti ir vienkāršojuši uzdevumu, izveidojot atbilstošu veselīgas pārtikas karti, kuras lietošana ir ieteicama katrai atsevišķai grupai.

Diēta pēc asins grupas

Pirmā asinsgrupa tiek definēta kā "medības" - tiek uzskatīts, ka tās ir mūsu planētas pirmo cilvēku asinis, kuri paši ieguva pārtiku, parasti medībās. Attiecīgi pareizam uzturam un 1. asinsgrupas negatīvajai un pozitīvajai diētai vajadzētu būt daudz gaļas olbaltumvielu.

Ar pareizu uzturu cilvēkiem ar pirmo asinsgrupu ir ieteicams lietot tādus pārtikas produktus kā liellopu gaļa, jēra gaļa, aknas, brokoļi, lapu dārzeņi, treknas jūras zivju šķirnes un jūras veltes. Turklāt pareizs uzturs un diēta 1. asinsgrupai negatīvs + pozitīvs, vēlams, lai pareiza uztura sastāvā būtu olīveļļa, valrieksti, diedzēti graudi, jūraszāles, žāvētas plūmes. Tajā pašā laikā pārtikas produkti ar augstu lipekļa saturu, piena produkti, kukurūza, pupiņas, kāposti ir nevēlami.

Otrā asinsgrupa ir raksturīga tiem cilvēkiem, kuri nodarbojās ar lauksaimniecību. Tādējādi viņiem ieteicams ēst daudz dažādu dārzeņu, bet sarkanās gaļas patēriņu vēlams samazināt, vienlaikus ievērojot pareiza uztura principus.

Ar pareizu uzturu šiem cilvēkiem ir vēlams ēst vairāk dārzeņu, graudaugu, augļu, zivju un jūras velšu. Bet sarkanās gaļas lietošana ar pareizu uzturu nav ieteicama, kā arī piena produkti, kviešu ēdieni, pupiņas, baklažāni, kartupeļi, sēnes. Ievērojot pareiza uztura principus, vēlams atteikties arī no melnās tējas.

Trešā grupa radās no klejotāju pēcnācējiem, tāpēc viņiem ir attiecīgi nepretenciozs gremošana, un 3. asinsgrupas pozitīvā diēta ir daudzveidīgāka. Tomēr piena produktu patēriņš var radīt problēmas, jo šādiem cilvēkiem vēsturiski ir nosliece uz laktozes nepanesību.

Cilvēkiem ar trešo grupu ar pareizu uzturu ļoti vēlams savu uzturu piesātināt ar gaļu un zivīm, olām, graudaugiem, dārzeņiem un augļiem. Ar 3. asinsgrupas pozitīvu diētu jūras veltes, olīvas, kukurūza, rieksti un alkohols ir nevēlami.

Ceturtā asins grupa parādījās tikai pirms tūkstoš gadiem, un tiek uzskatīta par dažādu asins grupu, īpaši pirmās un otrās, evolūciju. Tāpēc to raksturo ieteikumi un ierobežojumi, kas saistīti ar šīm grupām.

Cilvēkiem ar ceturto asinsgrupu uztura speciālisti iesaka soju, zivis, piena produktus, zaļos dārzeņus un augļus, rīsus un ogas. Bet vēlams iztikt bez tādiem produktiem kā sarkanā gaļa, pupiņas, griķi, kukurūza, kvieši, apelsīni, banāni, sēnes un rieksti.

Protams, šie ieteikumi pareizam uzturam ir tikai elementāri, un vēlams izvēlēties konkrētāku diētu, sadarbojoties ar savu ārstu, kurš zina, ka jums ir diēta 1. asinsgrupai negatīva vai 2 pozitīva, balstoties uz ilggadējiem novērojumiem. par ķermeņa stāvokli.

Protams, ir jābalstās uz savām sajūtām, jo daži uzturā ieteicamie produkti, neskatoties uz to noderīgumu šai asinsgrupai, var kaitēt organismam kaut vai tāpēc, ka līdz diētas pārskatīšanai cilvēkam jau ir noteikta veselība. problēmas, kas paredz ierobežojumus tiem produktiem, kuri saskaņā ar Dr. D'Adamo teoriju ir vēlami. Un otrādi – pilnīgi iespējams, ka konkrētai asinsgrupai nevēlamus produktus var ieteikt, lai atrisinātu jau tajā brīdī esošās veselības problēmas.

Lai kā arī būtu, bet D'Adamo pētnieku teoriju kādu laiku var pārbaudīt praksē, un, balstoties uz iekšējām sajūtām, kā arī ārstējošā ārsta pārbaudīto veselības stāvokli, katrā var izdarīt zināmus secinājumus. konkrēts gadījums.