Kur iegūt motivāciju zaudēt svaru

Meitene atrada motivāciju zaudēt svaru un atrada savu sapņu figūru

Es vēlos, lai es varētu zaudēt svaru un iegūt savu sapņu ķermeni, vai ne? Un šķiet, ka algoritms ir zināms jau ilgu laiku, un internetā vienmēr ir pieejama daudz informācijas. Problēmas radās, kā saka, no kurienes mēs to negaidījām: mūsu viltīgās smadzenes pretojas izmaiņām mūsu ierastajā dzīvesveidā. Motivācija - šis vienkāršais vārds ir kļuvis par īstu mūsu laika postu. Izdomāsim, kā motivēt sevi zaudēt svaru: efektīvas metodes, noderīgi padomi, iedvesmojošas frāzes - tas viss jūs gaida šajā rakstā.

Motivācijas veidi

Iepriekš brīdināts ir apbruņots! Pirms ķerties pie jebkāda liela pasākuma (un svara zaudēšana ir diezgan apjomīgs un sarežģīts uzdevums), jums ir "jāpievelk aprīkojums" un jānoskaidro, kas patiesībā ir šī motivācija. Tas ir svarīgi arī tāpēc, ka jūs viegli varat saprast, ar kādu metodi sevi ietekmēt. Tālāk apskatīsim, kādi motivācijas veidi pastāv un kā tos var izmantot lieko mārciņu zaudēšanas kontekstā.

Pozitīvi

Pozitīvā motivācija ir vecā labā "burkānu" metode, kad mērķa sasniegšana vai virzība uz to ir saistīta ar patīkamām emocijām, un tavu vēlmi doties tālāk izraisa vēlme šīs emocijas saņemt. Piemēram:

 • zaudējot svaru, jūs iepriecināsiet sevi ar lielu pirkumu, kuru jūs jau ilgu laiku atlikāt;
 • ģimene un draugi veicina jūsu progresu, iedrošina un uzslavē jūs par jūsu panākumiem;
 • Zaudējis svaru, varēsi piedalīties sacensībās, par kurām jau sen sapņoji.

Šāda veida motivācija labi padodas pozitīviem cilvēkiem, kuriem nav nosliece uz pārmērīgu paškritiku, kā arī tiem, kuriem nepieciešams zaudēt nelielu daudzumu kilogramu, ar kuru kopumā dzīve jau ir laba.

Negatīvs

Negatīva vai negatīva motivācija ir "nūjas" metode. Šajā gadījumā jūsu galvenais stimuls ir bailes. Piemēram:

 • Esmu tik noguris no liekā svara, ka nevēlos skatīties uz sevi spogulī;
 • došanās uz sporta zāli, baidoties pieņemties svarā/zaudēt svaru vēl vairāk;
 • svars kļūst par nopietnu veselības apdraudējumu.

Šāda veida motivācija darbojas vislabāk, ja jūs saskaraties ar izvēli: "dari to vai mirsti". To var izmantot, ja jautājums ir steidzams un mērķis ir jāsasniedz par katru cenu.

Ārējais

Ārējā un iekšējā motivācija ir pozitīvo un negatīvo veidu šķirnes, kas var rasties abās. Aiz ārējās motivācijas parasti ir cita persona, apstākļi un apstākļi, kas jūs apņem. Tas ir, kaut kas no ārpuses noved pie rezultāta.

Iekšējā

Atšķirībā no ārējās motivācijas, iekšējā motivācija nav atkarīga no apkārtējiem faktoriem – šajā gadījumā dzinējspēks ir tevī. Ja pārceļaties uz citu valsti, citu vidi un citiem apstākļiem, jūsu vēlme zaudēt svaru paliks vietā.

Kā tikt galā ar bailēm sākt

Vai jūs domājat, ka jums ir vajadzīga smaga motivācija, jo esat liels vilcinātājs? Dažreiz problēma nav slinkums, bet gan banālas bailes sākt kaut ko jaunu. Smadzenes vienmēr reaģē uz izmaiņām dzīvesveidā, uztraucoties par mūsu labklājību. Tāpēc jebkurš stress – piemēram, porciju samazināšana, pazīstamu pārtikas produktu izslēgšana no uztura, nogurdinoša fiziskā slodze – var atturēt jūs no svara zaudēšanas, pat ar vienkāršām domām par to. Izdomāsim, ko ar to darīt tagad.

Izveidojiet skaidru rīcības plānu

Jebkurš, pat globālākais mērķis ir tikai simtiem, tūkstošiem vai desmitiem tūkstošu mazu soļu. Mēs bieži to neapzināmies, tāpēc pat neķeramies pie lietas – vienkārši nevaram iedomāties, kā pāriet no pašreizējā punkta A uz loloto punktu B. Viss noritēs daudz vieglāk, ja kārtīgi pierakstīsiet soļu saraksts uz papīra vai viedtālruņa piezīmēs - no aptuvenas diētas līdz treniņu grafikam un darbībām bojājumu gadījumā (tas ir svarīgi).

Nesteidzies

Bieži vien mēs cenšamies mainīt sevi vienreiz un uz visiem laikiem, pilnībā mainot savu ierasto ritmu un dzīvesveidu. Protams, tas noved pie sabrukumiem, jo komforta zonas iziešana vienmēr rada stresu. Lai jums pietiktu spēka un vēlmes sasniegt loloto mērķi, sāciet ceļojumu lēnām. Atcerieties, ka svara zaudēšanas process ir garš ceļš un nav jāsteidzas. Sāciet ar viena sliktā ieraduma maiņu, palieciet tā dažas nedēļas, līdz tas pielīp, un tikai tad pārejiet pie nākamā.

Vienkārši dari to

Domas par jaunas dzīves sākšanu ir ļoti aizraujošas un patīkamas. Var izdomāt bezgala daudz dažādu scenāriju, izstrādāt stratēģiju, iegrimt šaubās. . . Jā, pat lasīt rakstus par motivāciju!: ) Vai nav vieglāk vienkārši sākt? Lai spertu pirmo soli, pietiek vismaz gulēt sava sapņa virzienā. Un, lai notiktu pirmās izmaiņas, ir jāsakož zobi un jāsper solis – noteikti izdosies.

Kā svara zaudēšana uzlabos jūsu dzīvi

Tātad, kad beidzot esat nolēmis sākt aizraujošo procesu, ko sauc par "novājēšanu", ir pienācis laiks saprast, kāpēc jums tas ir nepieciešams. Galu galā mēs visi ejam tikai uz tiem mērķiem, kurus mēs kaislīgi vēlamies, vai ne? Tālāk ir norādītas visbiežāk sastopamās svara zaudēšanas sekas, par kurām sapņo cilvēki, kuri zaudē svaru. Izvēlies sev tuvākos!

Pašpārliecinātība

Nometusi svaru, tu beidzot paskaties uz sevi spogulī ar pilnu sajūtu, ka esi izskatīgs. Vairs nebūs kompleksu un "problēmzonu", kas traucē izbaudīt savu ķermeni. Un līdz ar to nāk pilnīga pašapziņa. Daudz biežāk sajutīsiet kontroli. Daudzas lietas, par kurām iepriekš tikai sapņojāt, tagad jūs neuztraucēs, jo jūs jau zināt, uz ko esat spējīgs.

Veselība

Liekais svars vienmēr rada daudzas problēmas. Un tā ir ne tikai milzīga slodze uz locītavām, sirds un asinsvadu sistēmu un vairogdziedzeri. Ja runājam tikai par 5-7 liekiem kilogramiem, tavs ķermenis tik un tā būs tev pateicīgs par to, ka no tiem atbrīvojies. Līdz ar svaru pāries problēmas ar ādu, kas cieš no cukura un tauku pārbagātības, uzlabosies gremošana un vielmaiņas procesi, viegluma sajūta vēderā piešķirs sparu un spēku.

Jaunas perspektīvas

Sasniedzot savu mērķi, cilvēki sāk justies pavisam citādi nekā iepriekš. Viņi dzīvo dzīvi ar prieku un atklāj sev arvien jaunas lietas, neatkarīgi no tā, vai tas ir darbs, kuram iepriekš uzskatījāt, ka neesat kvalificēts, vai jauns hobijs. Sasniedzot panākumus vienā jomā, jūs sāksit ticēt sev un daudz aktīvāk izpētīt šo pasauli.

Svarīgs!Šeit ir galvenais, kas ir jāsaprot ikvienam, kurš meklē veidus, kā motivēt sevi zaudēt svaru: ja jums ir nepieciešams kāda "burvju sitiens", lai sāktu, ko jūs pastāvīgi atliekat, tas nozīmē, ka jūs nevēlaties sasniegt rezultāts vēl ir pietiekami spēcīgs (vai jūsu galvā Tas nav pūļu vērts. )

Katram ir savs "gribu" saraksts, kuras šobrīd nav sasniedzamas liekā svara dēļ. Zaudējot svaru, jūs ne tikai iegūsit pārliecību par sevi un labu veselību, bet arī izmēģināsit jaunu dzīves formātu: sāksit valkāt drēbes, kas iepriekš nebija pieejamas, varēsiet bez apmulsuma doties uz pludmali un baseinu, kļūs par piemēru un iedvesmu citiem. Un cik daudz veiksmīgu uztura speciālistu un fitnesa treneru savulaik sāka ar svara zaudēšanu!

Kādas ir "jaunas dzīves" atlikšanas sekas?

Laiks skrien

Vai jūs domājat, ka jums vienmēr būs laiks zaudēt svaru? Vai apsolāt sev katru nedēļu sākt pirmdienā? Bet visu šo laiku jūsu dārgās dzīves dienas lido garām - starp citu, jūsu vienīgā. Padomājiet par to, kur jūs varētu atrasties tagad, ja pagājušajā gadā būtu sācis ceļojumu bez attaisnojumiem. Vai vēlaties piedzīvot tādu pašu vilšanos pēc gada? Ja nē, izvēle ir jūsu.

Metabolisms pasliktinās

Ar katru gadu vidusmēra cilvēkam kļūst arvien grūtāk zaudēt svaru – tas ir fakts. Vielmaiņas procesi palēninās, ieradumi iesakņojas, ikdiena kļūst saspringtāka. Ar vecumu muskuļi vairs nav tik viegli "kustināmi". Neaizmirstiet, ka, atliekot ceļu uz veselīgu dzīvesveidu uz vēlāku laiku, jūs, protams, rokat sev dziļu bedri un virzāties vēl tālāk no sava mērķa.

Sapnis kļūst arvien tālāk un tālāk

Sociologi pamanījuši interesantu lietu: ja puisis netuvojas meitenei, kura viņam patīk pirmo 30 sekunžu laikā pēc tam, kad viņu pamanījis, pastāv liela varbūtība, ka viņš ar viņu vairs nesatiksies. Ja nepietiek impulsa, parādīsies arvien vairāk attaisnojumu un šaubu. Bet tas darbojas ne tikai ar meitenēm - visvieglāk ir sākt sasniegt savu mērķi no pirmās domas par to. Cik ilgi jūs esat atlikuši svara zaudēšanu, kopš pirmo reizi par to domājāt? Ar katru dienu tu kļūsti arvien tālāk no saviem sapņiem. Un varbūtība, ka rīt jums izdosies, būs mazāka nekā tagad.

Galvenais pašmotivācijas noslēpums

Ir pienācis laiks atklāt galveno svara zaudēšanas motivācijas noslēpumu, kas darbojas gan sievietēm, gan vīriešiem. Lieta ir tāda, ka tas nepalīdz zaudēt svaru. Pareizāk sakot, ne tā: darbojas diezgan labi, bet tā kalpošanas laiks nepārsniedz pāris nedēļas. Un pirmos veselīga svara zaudēšanas rezultātus varat novērtēt ne agrāk kā pēc mēneša. Vai jūs zināt, ko es domāju?

Ja jūs joprojām meklējat motivāciju zaudēt svaru katru dienu, atsakieties no šīs idejas un labāk strādājiet pie sava gribasspēka. Disciplīnai un ieradumam vajadzētu kļūt par jūsu jaunajiem labākajiem draugiem. Nekāda "ārēja" motivācija nedarbosies, ja nemainīsit savu apziņu. Un viss, kas jums nepieciešams, ir neatlaidība un laiks.

Bet nesteidzieties satraukties: motivācija zaudēt svaru meitenēm, zēniem, bērniem un pieaugušajiem vispār nav mīts. Tas pastāv un pat labi darbojas, ja izmantojat to kā pirmo virzību uz savu mērķi. Tālāk es jums pastāstīšu sīkāk par konkrētiem veidiem, kā pēc psihologu ieteikuma motivēt sevi zaudēt svaru, un apsoliet sev, ka savu sapni vairs neatliksiet.

Kur meklēt motivāciju zaudēt svaru: 5 efektīvi veidi

No visām pusēm ieskauj sevi ar svara zaudēšanas tēmu

Vai zināt, kādu svešvārdu apguves metodi skolotāji uzskata par vienu no efektīvākajām? Viss, kas jums jādara, ir jāuzraksta uz spilgti papīra gabaliņiem vai attēliem un jānovieto visā dzīvoklī: ledusskapī, guļamistabā, tālruņa ekrānsaudzētājā. Jo biežāk jūsu acis saskarsies ar šiem vārdiem, jo pazīstamāki tie jums kļūs un jūsu smadzenes tos atcerēsies ātrāk.

Šeit ir tas pats. Jums jāpārliecinās, ka veselīga dzīvesveida, pareiza uztura un svara zaudēšanas tēma pavada jūs visas dienas garumā. Abonējiet tematiskās grupas sociālajos medijos. tīklos, atrodiet līdzīgi domājošus cilvēkus, klausieties tematiskas aplādes un skatieties video par šo tēmu. Jūs pats nepamanīsit, kā jūsu smadzenes jauno dzīvesveidu sāks uztvert kā normu.

Uzstādiet skaidru mērķi

Nav iespējams iziet ērkšķainu, garu ceļu bez degošām acīm. Jums ir jābūt kaislīgai vēlmei sasniegt finišu, un šim nolūkam jums ir jāsaprot, uz ko jūs tiecaties. Bez skaidra, konkrēta un izmērāma mērķa būs ļoti grūti piespiest sevi zaudēt svaru, un jebkura motivācija būs bezspēcīga. Šeit ir daži padomi, kā vislabāk noteikt savu mērķi:

 • precīzāk - pārdomājiet visus gala rezultāta nosacījumus;
 • neaizmirstiet, ka mērķim jābūt reālam un sasniedzamam;
 • nosaki skaidru termiņu, līdz kuram jāsasniedz finiša līnija.

Piešķiriet sev atlīdzību par saviem rezultātiem

Mērķa sasniegšana kļūst daudz vieglāka, ja beigās jūs gaida vērtīga balva. Padomā par kādu lielu pirkumu vai netveramu lietu tu sapņo – tas būs lielisks stimuls pieturēties pie diētas un tuvināties savam mērķim. Tikmēr, kamēr tievēšanas process turpināsies, jums būs laiks ietaupīt naudu savam sapnim.

Atrodiet piemēru savā vidē

Viena no labākajām motivācijām ir svara zaudēšanas piemēri no jūsu paziņām un draugiem. Atrodiet savā lokā kādu, kurš jau ir gājis šo ceļu, un uzziniet no viņa, kā viņam tas izdevās. Ja tas ir tavs tuvs draugs, varēsi ar viņu konsultēties par dažādiem jautājumiem un saņemt porciju noderīgu dzīves hacku. Un arī viņa piemērs, tāpat kā neviens cits, jums pierādīs, ka mainīt savu dzīvi ir pilnīgi iespējams.

Iemīlēties

Hormoni spēj radīt brīnumus, padarot mūs vienaldzīgus pret nevēlamo pārtiku un liekot mums vēlēties mainīties, lai kļūtu par labāku sevis versiju. Protams, iemīlēties pēc pasūtījuma nav iespējams. Taču nekas neliedz mazliet biežāk būt sabiedrībā, veltīt laiku patīkamām paziņām un saziņai ar meitenēm. Pat ja jūs tagad nesatiekat savu mīlestību, kļūstot aktīvākam, jūs satiksit daudzas meitenes, kas var motivēt jūs zaudēt svaru.

Slavenu cilvēku citāti pašmotivācijai

 • "Nav nekā labāka par dzīvi, cenšoties kļūt labākam. "Sokrats
 • "Ceļojums līdz tūkstoš mārciņām sākas ar vienu hamburgeru. "Kriss O'Braiens
 • "Ja jūs nedodat savam ķermenim labāko, jūs vienkārši aplaupāt sevi. "Jūlijs Ervings
 • "Ja jūtat, ka padodaties, atcerieties, kāpēc iepriekš turējāties. "Džareds Leto
 • "Dienas beigās jūsu veselība ir jūsu atbildība. "Džiliana Maiklsa

Motivējošas frāzes

 • "Spēks nav tas, ko jūs varat darīt. Ir spēks pārvarēt to, ko kādreiz domājāt, ka nevarat. "
 • "Papildu mārciņu zaudēšana nesākas sporta zālē. Viss sākas ar jūsu domām. "
 • "Pēc trīs mēnešiem jūs pateiksieties sev. "
 • "Attaisnojumi nededzina kalorijas. "
 • "Jums nav jāiet ātri, jums vienkārši jāiet. "
 • "Jautājums nav par to, vai jūs varat. Un kad tu to dari. "
 • "Jūs nepieņēmāt papildu mārciņas vienas dienas laikā; Un jūs to nepazaudēsit vienā dienā. Esi pacietīgs".
 • "Rūpes par savu veselību šodien dod man vislabāko cerību rītdienai. "
 • "Kad vēlaties pamest, padomājiet par to, kāpēc sākāt. "
 • "Panākumi ir mazu pūļu summa, kas tiek atkārtota katru dienu. "

Kā pārliecināties, ka tava motivācija nepazūd

Kā minēts iepriekš, galvenais svara zaudēšanas motivācijas noslēpums (tāpat kā jebkam citam) ir tas, ka tā ilgums tiek aprēķināts dažu dienu laikā. Aizrauties ar ideju nav grūti - grūtības rodas, kad esat jau pieradis pie jauna dzīvesveida un tas jūs sāk garlaikot. Ir dažas dzīves metodes, kas var palīdzēt jums bez ciešanām ievērot savu fitnesa rutīnu.

Pierakstiet savus rezultātus

Saglabājiet savu sasniegumu dienasgrāmatu, kurā ierakstīsiet mērījumus, svaru un citus rezultātus. Un, protams, neaizmirstiet izmērīt savus parametrus un uzkāpt uz svariem vismaz reizi nedēļā. Pat ja šobrīd neredzat rezultātus, nākotnē, pateicoties šādai detalizētai atskaitei, jūs uzreiz pamanīsit progresu un varēsiet uzlabot savu ceļu.

Uzņemiet fotoattēlus un video

Kilogrami uz svariem ne vienmēr parāda skaidru priekšstatu par notiekošo - svars var "lēkt" tūskas, nesagremotas pārtikas un pat vienkārši palielinātas muskuļu masas (kas ir daudz smagāka par taukaudiem) dēļ. Šajā gadījumā regulāra ķermeņa fotografēšana būs lieliska motivācija turpināt zaudēt svaru.

Ieturiet krāpnieciskas maltītes

Cheat meal (no angļu valodas cheat meal) ir īpaša diena, kurā tu nedaudz paslinko un pamazām ēd kaut ko tādu, kas parastās dienās ir aizliegts. Krāpnieciskās maltītes ir izdevīgas gan no psiholoģiskā, gan fiziskā viedokļa, tāpēc tās noteikti jāiekļauj savā svara zaudēšanas grafikā. Nosakiet sev šādu dienu regularitāti: vidēji ēdienreizes tiek rīkotas 1-2 reizes mēnesī.

Nevainojiet sevi vājuma brīžos

Esiet gatavi sabrukumam jau iepriekš - tikai šajā gadījumā tas netraucēs jums virzīties uz priekšu. Nesodi sevi, "atstrādājot" papildu kalorijas, un īpaši nedomājiet, ka viss ir zaudēts. Ja rodas kļūme, analizējiet, kāda bija problēma (visbiežāk tas notiek, kad bijāt pārāk izsalcis un acīs iekrita kāds "aizliegts" priekšmets, taču ir arī citi iemesli) un izdariet secinājumu par nākotni.

Svarīgs!Tievēšana nekad nenotiek lineāri – tas ir ļoti garš, ērkšķains ceļš, kas pilns ar neparedzētām situācijām. Ja esat tam gatavs, nekas jūs neizstums no maršruta.

Atcerieties, kāpēc jūs to darāt

Turpiniet sev atgādināt trīs lietas:

 • kurā brīdī jūs nolēmāt sākt;
 • uz ko tu grasies;
 • no kā tu bēg?

Motivējošas frāzes, citāti, piemēri, dzīves hacks ir tikai "barība" smadzenēm. Patiesais efekts rodas tikai no gribasspēka un attīstīta ieraduma. Paturiet to prātā un nesteidzieties meklēt jaunu iedvesmu, tiklīdz motivācijas efekts beidzas. Audziet un stipriniet savu raksturu un atcerieties, ka jūs varat daudz vairāk, nekā domājat!